مدیر عامل فولاد نطنز: از تجربه سپاهانی ها استفاده خواهیم کرد

به گزارش سرویس ورزشی برنا،  تیم فوتبال سپاهان نوین اصفهان دو سال قبل توانست با موفقیت رقابت های لیگ دسته اول را پشت سر گذاشته و مجوز شرکت در هشتمین دوره لیگ برتر را به دست بیاورد اما سیاست های باشگاه سپاهان و وزارت صنایع و معادن مبنی بر هزینه نکردن برای دو باشگاه هم خانواده در لیگ برتر و مخالفت هایی که فدراسیون فوتبالی در آن زمان انجام داد باعث شد تا امتیاز سپاهان نوین در لیگ برتر به تیم فولاد خوزستان واگذار شود. حدود یک ماه قبل بود که سپاهانی ها قید حضور این تیم در دسته اول را نیز زدند و امتیازش در این دسته را به مجتمع فولاد نطنز واگذار کردند تا تیم جدید التاسیس فولاد نطنز با مدیریتی جوان اما کادر فنی با تجربه در دسته اول فوتبال کشور فعالیت کند. به همین منظور گفت و گویی را با علی بهرامی مدیر عامل باشگاه فولاد نطنز انجام داده ایم:

از بیوگرافی خودتان شروع کنید؟
– متولد 1357 و فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی هستم. پیش از این در مجتمع کارخانجات فولاد نطنز، معاونت سلامت و بهداشت را بر عهده داشتم و از تاریخ 20/5/89 نیز رسماً مدیر عامل باشگاه فولاد نطنز شدم.

واگذاری امتیاز سپاهان نوین به فولاد نطنز با چه هدفی صورت گرفت؟
– حدود 2 ماه قبل مجتمع فولاد به خاطر گسترش فعالیت های ورزشی در نطنز و به منظور عمل به اصل تمرکز زدایی از شهرهای بزرگ تصمیم گرفت تا امور حرفه ای ورزش را به این شهرستان منتقل کند تا هم نطنز ورزش حرفه ای داشته باشد و هم مجتمع فولاد در عرصه ورزش فعالیت حرفه ای انجام دهد. به همین خاطر امتیاز تیم سپاهان نوین در دسته اولی را خریدیم و به نطنز منتقل کردیم.

این انتقال قطعی شده است؟
– بله، در فدراسیون فوتبال ایران، از طریق اداره کل تربیت بدنی استان اصفهان و با استفاده از کمیسیون ماده 5 این انتقال تایید شده است.

چه مبلغی به باشگاه سپاهان پرداخت کردید؟
– مبلغ خرید امتیاز را به طور کامل به باشگاه سپاهان پرداخت کرده ایم اما دوست ندارم در مورد این مبلغ و مبالغی که به کادر فنی و بازیکنان پرداخت کرده یا خواهیم کرد صحبت کنم زیرا برای تیم ما حاشیه درست می شود و از هدف اصلی مان دور خواهیم شد.

کدام هدف اصلی؟
– صعود به لیگ برتر

یعنی در اولین حضورتان در لیگ دسته اول، صعود به لیگ برتر را هدف گذاری کرده اید؟
– بله، درست است که نام فولاد نطنز برای اولین مرتبه در فوتبال حرفه ای ایران شنیده می شود اما ما را کم تجربه تلقی نکنید. ما هنوز از سپاهان جدا نشده ایم و از مسئولان این باشگاه خواسته ایم به مدت یک سال در امور مدیریتی به ما کمک کنند. البته از نظر فکری. ضمن آن که کادر فنی مجربی را دعوت به همکاری کردیم تا عیار نیمکت مربیگری مان بالا برود. آقای چرخایی و همکارانشان یک مرتبه پیش از این باعث صعود سپاهان نوین به لیگ برتر شده بودند و این بدان معناست که باز هم می توانند آن کار سخت را انجام دهند. می خواهیم به لیگ برتر صعود کنیم و در این راه امیدمان به کادر فنی خوبمان است.

پس بازیکنان چی؟
– بازیکنان خوبی هم جذب کرده ایم، بازیکنان با تجربه ای نظیر امیدیان، جعفری، ماهری و امینی تیم ما را قدرتمند می کنند.

بازی های فولاد نطنز کجا برگزار خواهد شد؟
– فعلاً در صفائیه اصفهان، در حال احداث یک ورزشگاه 5 هزار نفری در نطنز هستیم و این ورزشگاه حداکثر تا یک سال دیگر آماده می شود و آن وقت بازیها را از اصفهان به نطنز منتقل خواهیم کرد.

اگر به هدف بزرگی که اشاره کردید دست نیافتید، برنامه بعدی تان چه خواهد شد، نکند مثل یکسری از تیم ها که هزینه می کنند اما نمی توانند لیگ برتری شوند قید تیمداری را بزنید؟
– گرچه هدف اصلی ما لیگ برتر است و ما در همین سال اول آن را جستجو می کنیم ولی اگر این اتفاق نیفتاد ناامید نخواهیم شد و آن وقت برنامه های کوتاه و بلند مدتی را که برای ورزش حرفه ای نطنز ترسیم کرده ایم و به اجرا خواهیم گذاشت. در سال های بعد از ورزش نطنز به ویژه فوتبال آن زیاد خواهید شنید.

آیا ساختار مدیریتی باشگاه به طور کامل شکل گرفته است؟
– خیر. بنده از سوی هیات مدیره مجتمع فولاد نطنز انتخاب شده و هزینه ها نیز از سوی آن مجتمع پرداخت می شود اما اعضای هیات مدیره باشگاه هنوز انتخاب نشده اند و این امر به زودی محقق خواهد شد. در این راه می خواهیم از تجربه سپاهانی ها در امر باشگاه داری کم تجربه به بالایی می باشد استفاده کنیم.

چه تیم هایی را حریفان جدی خود برای صعود به لیگ برتر می دانید؟
– تربیت یزد و داماش گیلان

صحبت پایانی:
– ما باشگاه جدیدی را در یک شهر صنعتی تاسیس کرده ا یم و هدفمان بسط و گسترش ورزش در این شهر است اگر می خواهیم فوتبال حرفه ای را از مرکز استان ها به دیگر شهرستان ها هم ببریم باید از تیم های نوپایی مثل فولاد نطنز حمایت کنیم.

همچنین ببینید

چرخابي: از این هفته بازیهای ما در ورزشگاه نطنز برگزار می شود

تيم فوتبال فولاد نطنز روز جمعه مقابل ملوان بندر انزلي باخت تا از حضور در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *