خانه > گردشگری > حضور سرمایه‌گذاران خارجی در نطنز

حضور سرمایه‌گذاران خارجی در نطنز

نماینده مردم شهرستان نطنز در مجلس خبر داد
 
حضور سرمایه‌گذاران خارجی در نطنز
 
نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه‌گذاران خارجی از کشورهای اسپانیا و چین برای مذاکره جهت سرمایه‌گذاری در ایران و همچنین در شهرستان نطنز به شهرستان نطنز سفر خواهند کرد.
 

به گزارش خبرگزاری فارس از نطنز مرتضی صفاری نطنزی شامگاه یکشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهر بادرود که در محل شهرداری این شهر برگزار شد، اظهار کرد: محور توسعه شهرستان نطنز توجه به بخش گردشگری است و چنانچه بخواهیم سرمایه‌گذاری انجام دهیم باید اولاً به صنایع آلاینده فکر نکنیم و دوماً در بخش گردشگری سرمایه‌گذاری داشته باشیم.

وی به برخی قوانین دست و پاگیر در بخش سرمایه‌گذاری در کشور اشاره کرد و افزود: متأسفانه استان اصفهان در این کار سرآمد است و به استان سرمایه‌گریز تبدیل‌ شده که حتی برخی سرمایه‌گذاران اصفهانی هم رغبتی برای سرمایه‌گذاری در اصفهان نداشته و در استان‌های دیگر این کار را انجام می‌دهند.

نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بارها این نکته در جلسات با استاندار و مدیران کل مطرح‌ شده و خواستار سهل کردن قانون و برداشتن موانع سرمایه‌گذاری شده‌ایم، تصریح کرد: امید داریم در سال ۹۶ سرمایه‌گذاری‌های قابل‌ توجهی چه در زمینه داخلی و چه خارجی در سطح شهرستان نطنز  شکل گیرد؛ با رایزنی‌های انجام‌ شده دو تیم سرمایه‌گذار خارجی از اسپانیا و چین برای فاینانس و سرمایه‌گذاری به شهرستان نطنز سفر خواهند کرد.

وی از ساخت نیروگاه خورشیدی در شهرک صنعتی بادرود خبر داد و گفت: با ساخت این نیروگاه نیروهای بسیار زیادی می‌توانند در این نیروگاه مشغول کار شوند و این نیروگاه هم دارای ویژگی‌های بسیار خوبی است که از مهم‌ترین آن‌ها این است که آلایندگی نداشته و محیط‌ زیست را آلوده نمی‌کند.

صفاری نطنزی در ادامه کشور ایران را یک کشور بی‌نظیر در بحث داشتن امکانات خدادادی نام برد که دارای امکانات طبیعی زیادی است ولی دو عامل مدیریت ضعیف و همچنین کم‌تحرکی جامعه باعث شده که کشور رشد و توسعه مورد نظر را نداشته باشد.

وی در ادامه با بررسی مسائل و مشکلات شهر بادرود گفت: بحث کاهش تعرفه برق گرمسیری و همچنین گاز سردسیری در حال پیگیری بوده و امید داریم که حل شود؛ در خصوص بازگشت افغان‌ها هم پیگیری‌های لازم در حال انجام است و با حصول نتیجه نهایی به اطلاع مردم شریف رسانده خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی در پایان از دوخطه کردن راه‌آهن تهران-بندرعباس در قالب طرح ملی خبر داد و اضافه کرد: با قول مساعد مسؤولان راه‌آهن ایستگاه‌های راه‌آهن بادرود و نسران توسعه پیدا خواهد کرد.

همچنین ببینید

باغ و خانه های تاریخی ابیانه تو را می خواند

باغ و خانه های تاریخی ابیانه در منطقه ای بکر زیبا و کوهستانی هر ایرانی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *